Nieświeży oddech odchodzi w niepamięć, środki do czyszczenia języka są tutaj, aby pozostać

Chociaż obraźliwy oddech jest powszechną dolegliwością, na którą cierpi wielu, często powoduje dyskomfort i pogardę w scenariuszu społecznym. W całym wysiłku, aby przezwyciężyć go tych zmagających się z tą dolegliwością często za go niektóre rzeczy żywności, które są szczególnie notoryczne w powodując nieświeży oddech. W przypadku braku wyraźnego leczenia halitozy, aby ją ukryć, gumy do żucia i płyny do płukania ust są zwykle uciekają się do.

Statystyki ujawniają, że ponad 40 milionów Amerykanów cierpi na halitozę.

język


Według badań opublikowanych we wrześniowo-październikowym wydaniu Stomatologii Ogólnej (General Dentistry), klinicznego, recenzowanego czasopisma Akademii Stomatologii Ogólnej (AGD), dotyczących halitozy (nieprzyjemnego zapachu wydychanego powietrza), najczęstszą przyczyną nieświeżego oddechu jest obciążony bakteriami śluz, który kapie z blisko położonego tylnego otworu nosowego do dystalnej części jamy ustnej, generalnie związanej z zapaleniem zatok.

W badaniu dokonano również przeglądu materiałów w celu porównania, jakie są inne, bardziej długotrwałe i skuteczne sposoby na ograniczenie nieświeżego oddechu. W wyniku przeglądu stwierdzono, że stosowanie "skrobaczek do języka" ma zdecydowanie przewagę nad zwykłym szczotkowaniem powierzchni języka szczoteczką do zębów w utrzymywaniu nieświeżego oddechu (a konkretnie przykrego zapachu z ust) w ryzach, choć czasami tylko na krótką chwilę.

Zebrane dane pokazują również, że skrobaczki do języka wykazują większą skuteczność w usuwaniu powodujących przykry zapach lotnych związków zapachowych, które tworzą się na języku, gdy bakterie jamy ustnej wchodzą w interakcję z aminokwasami (jednostkami funkcjonalnymi białek).

Autor