Zabawne fakty o nici dentystycznej

Nitkowanie zębów jest jedną z najważniejszych czynności, jakie możesz wykonać, aby utrzymać zdrowe zęby i dziąsła. Czynność ta jest dość prosta, ale jak w przypadku większości rzeczy, zwykle można ją jeszcze poprawić. W The Yuma Dentist w Yuma AZ uważamy, że wypróbowanie różnych rodzajów nici dentystycznych jest dobrym pomysłem i może pomóc Ci lepiej wykonywać tę czynność.

Powodem, dla którego nitkowanie zębów jest tak ważne, jest fakt, że usuwa ono płytkę nazębną i resztki jedzenia spomiędzy zębów, gdzie szczoteczka nie może dotrzeć. Pozostawiona na zębach płytka nazębna twardnieje w nici i przyczynia się do próchnicy zębów. Akademia Stomatologii Ogólnej (Academy of General Dentistry) twierdzi, że nitkowanie zębów jest najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić w walce z płytką nazębną.

Jaki rodzaj nici jest najlepszy?

Jeśli chodzi o to, jakiej nici dentystycznej używać, jest w czym wybierać. Aromatyzowana czy niearomatyzowana? Woskowana czy niewoskowana? Szeroka czy cienka?

Żaden pojedynczy rodzaj nici dentystycznej nie jest odpowiedni dla wszystkich. Możesz nawet skorzystać z posiadania więcej niż jednego rodzaju w swojej apteczce. Przy odrobinie prób i błędów możesz zawęzić swój wybór, aby znaleźć to, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć:

  • Nićwoskowana łatwiej mieści się w ciasnych przestrzeniach
  • Niewoskowana n ić ma tendencję do skrzypienia na czystych zębach, co świadczy o tym, że płytka nazębna została usunięta.
  • Szersza taśma dentystyczna może lepiej sprawdzać się w szczelinach między zębami i na mostkach.

Polecamy tradycyjną nić dentystyczną, którą można wyciągnąć w długim pasmie, w przeciwieństwie do końcówki do nitkowania. Te małe końcówki są popularne, ale mając tylko wąską nić, praktycznie niemożliwe jest owinięcie jej wokół zębów - a nitkowanie jest o wiele bardziej skuteczne, gdy to robisz. Są one dobre, gdy jesteś w ruchu. Pamiętaj tylko, aby przed snem używać zwykłej nici dentystycznej jako części rutynowej procedury higieny jamy ustnej.

Niezależnie od tego, co wolisz, ważne jest, aby nitkować zęby co najmniej raz dziennie.

W klinice The Yuma Dentist w Yuma AZ zapraszamy na wizyty kontrolne co sześć miesięcy. Pacjenci z Foothills, Winter Haven CA i Somerton przyjeżdżają do nas, aby skorzystać z usług stomatologii ogólnej i odtwórczej. Posiadamy również gabinet w Fortuna Foothills. Zaplanuj następną wizytę już dziś!

Skontaktuj się z dentystą z Yumy:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):


Stomatolog Yuma - Pacific Avenue
1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ 85365


Dentysta w Yumie - Fortuna Foothills
11231 E Commercial Centre Loop Ste 105
Yuma, AZ 85367

ArtykułID 5273

Autor