Czy Twój uśmiech jest w świecie bólu?

Czy masz bardzo zniszczone zęby, ubytki kostne, niewiele zębów lub nie masz ich wcale? Ten post dentysty z Yumy jest przeznaczony dla osób, których jama ustna została poważnie uszkodzona.

Niezależnie od przyczyny takiego stanu - chemioterapia, rekreacyjne zażywanie narkotyków, zaburzenia odżywiania, ostry uraz jamy ustnej, niepełnosprawność, nieodpowiednia higiena jamy ustnej lub po prostu zły ogólny stan zdrowia - jest nadzieja.

Rekonstrukcja całych ust może przywrócić wcześniejszy zdrowy, miły dla oka uśmiech lub sprawić, że będziesz mógł cieszyć się niezwykłym uśmiechem, którego nigdy nie miałeś. Pacjenci, którzy poddają się pełnej rekonstrukcji ust, odzyskują pewność siebie i mogą normalnie się uśmiechać, jeść i mówić. Jak wpłynęłoby to na Twoje życie?

Uzupełnienie brakujących zębów i dodanie kości poprzez przeszczep przywraca podstawową strukturę twarzy, poprawiając lub zapobiegając "zapadniętemu" wyglądowi, który pojawia się po utracie zębów i cofnięciu się kości szczęki.

Odbudowa całej jamy ustnej (czasami nazywana odbudową całej jamy ustnej) to termin odnoszący się do kombinacji zabiegów stomatologicznych, które przywracają uśmiech osobom z licznymi uszkodzonymi lub brakującymi zębami. Leczenie może obejmować dowolną kombinację następujących procedur: korony, wkłady/podkłady, łączenie zębów, wymiana białych wypełnień, implanty zębów, licówki porcelanowe, protezy zakotwiczone na implantach, modelowanie dziąseł, przeszczepy tkanek miękkich, przeszczepy kości i wybielanie zębów.

Implanty stomatologiczne są zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem zastępczym dla osób z brakami zębowymi. Implant stomatologiczny składa się z tytanowego wkładu chirurgicznie wprowadzonego do kości szczęki, który zastępuje korzeń brakującego zęba. Jeśli nie ma wystarczającej ilości kości do zakotwiczenia implantu, można zastosować przeszczep kości w celu uzupełnienia istniejącej kości. Wkład zintegrowany z kością stanowi solidną podstawę dla łącznika i pięknej korony. Implanty stomatologiczne są nie do odróżnienia od poprzednich zębów zarówno pod względem formy, jak i funkcji.

Jeśli masz obecnie protezy zębowe, porozmawiaj z nami o protezach całkowitych lub częściowych mocowanych na implantach. Znaczącą poprawę można uzyskać nawet po wszczepieniu tylko dwóch lub trzech implantów zębowych.

Korony (czasami nazywane czapeczkami) są stosowane, gdy struktura zęba jest na tyle trwała, że nie ma potrzeby jego ekstrakcji. Korona zwiększa wytrzymałość zęba, który ma duże wypełnienie lub został zraniony. Korona może naprawić nieprawidłowości w zgryzie i jest zwykle wymagana po leczeniu kanałowym. W przypadku zabiegu wszczepiania implantów dentystycznych mocowanie korony do łącznika jest etapem końcowym.

W gabinecie The Yuma Dentist świadczone są usługi z zakresu stomatologii ogólnej i estetycznej. Zadzwoń do naszego gabinetu już dziś, aby umówić się na wizytę.

Skontaktuj się z dentystą rodzinnym z Yumy:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

ArtykułID 7017

Autor