Rozumiemy lęk przed zębami

Lekarze dentyści dbają o zdrowie jamy ustnej. Niestety, niektórzy mężczyźni i kobiety rzadko chodzą do dentysty. Inni mają błędne przekonanie, że do dentysty należy iść tylko wtedy, gdy boli ich ząb.

Są też tacy, którzy odczuwają silny lęk przed dentystą. Być może należysz do tej kategorii.

Lęk przed dentystą jest prawdziwy, rozumiemy go.

Jeśli obawiasz się wizyt u dentysty, oto kilka zaleceń, które mogą pomóc Ci w rozpoczęciu planowych przeglądów stomatologicznych. Z pewnością poprawa stanu zdrowia jamy ustnej podniesie jakość Twojego życia.

Wybierz dentystę, któremu możesz zaufać.

Rozumiem, jakim wyzwaniem może być podjęcie leczenia stomatologicznego. Dlatego zanim zacznę badać zęby, upewniam się, że moi pacjenci są zrelaksowani. Najpierw zadaję wiele pytań. Chcę Cię poznać i pomóc Ci poznać mnie. Komunikacja buduje więź. Połączenie prowadzi do relacji opartej na zaufaniu.

Im więcej wiem o Tobie, tym łatwiej mogę Ci pomóc.

Bądź przygotowany na przekazanie mi ważnych informacji o swoim stylu życia i stanie zdrowia. Wiele osób boi się gabinetu dentystycznego. Z tego powodu mogą się wahać przed ujawnieniem delikatnych kwestii.

Jesteśmy tu po to, by pomóc, niezależnie od Twojej historii choroby czy stanu jamy ustnej.

Nie ma takiej sprawy w Twojej przeszłości, z którą byśmy sobie nie poradzili. Zaniedbywanie zdrowia jamy ustnej. Zażywanie narkotyków. Zaburzenia odżywiania. Niezależnie od Twojej historii, pomagaliśmy pacjentom z podobnymi problemami.

Aby móc Ci pomóc, potrzebuję pełnych i dokładnych informacji. Jeśli obawiasz się, że o czymś zapomnisz, przynieś ze sobą notatki.

W trakcie leczenia proszę mówić mi o swoich przeżyciach, abym mógł pomóc pacjentowi poczuć się spokojniej. Jeśli okaże się, że konieczne będzie wykonanie zabiegu stomatologicznego bardziej rozległego niż wypełnienie ubytku, omówmy kwestię świadomej sedacji.

Sedacja doustna jest bezpieczna i skuteczna.

Najważniejszą rzeczą, o której należy wiedzieć, jest to, że sedacja doustna lub stomatologia przez sen jest całkowicie bezpieczna. W klinice The Yuma Dentist prowadzimy sedację od 2012 roku. Oferujemy różne poziomy sedacji i wybór leków, w tym doustne środki przeciwbólowe, podtlenek azotu i sedację dożylną.

 

Autor