Pięć umiejętności, których potrzebujesz, aby być niesamowitą asystentką stomatologiczną

Bycie niesamowitą asystentką stomatologiczną nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Choć niezwykle ważna jest umiejętność wykonywania takich zadań, jak robienie zdjęć rentgenowskich i podawanie dentyście odpowiedniego narzędzia dentystycznego we właściwym czasie, istnieje wiele innych zakulisowych umiejętności, które warto posiadać, jeśli naprawdę chcesz doskonalić się w tej roli.

Jeśli jesteś asystentem stomatologicznym, zadaj sobie pytanie, czy masz następujące umiejętności. Jeśli tak - to świetnie, jesteś niesamowity asystent dentystyczny. Jeśli nie - warto spróbować rozwinąć te umiejętności, aby zwiększyć swoją wartość w praktyce.

1. Miej profesjonalny, czysty wygląd

Jako asystentka stomatologiczna, pracujesz w pełnym widoku pacjentów każdego dnia. Aby utrzymać prestiż wspaniałej praktyki stomatologicznej, ważne jest, aby cały personel, w tym asystentki stomatologiczne, bardzo dbał o swój wygląd.

  • Mundurki powinny być zawsze dokładnie dopasowane (bez podmian), czyste i dobrze wyprasowane.
  • Włosy powinny być zawsze schludne i odsunięte od twarzy
  • Makijaż powinien być minimalny
  • Biżuteria powinna być gustowna i symboliczna.

Pacjenci utożsamiają czystość i profesjonalizm personelu z praktyką, a nie chcesz sprawiać złego wrażenia. Dobrze zgrany zespół pracowników sugeruje profesjonalną, czystą praktykę stomatologiczną, która wie, co robi.

dentysta

2. Znaj etapy wszystkich procedur

Zadaniem asystentki stomatologicznej jest zazwyczaj przygotowanie pomieszczenia dla dentysty przed rozpoczęciem leczenia. Wymaga to upewnienia się, że wszystkie instrumenty są łatwo dostępne, a najlepiej, aby były one wyłożone w kolejności, w jakiej będą używane. Należy również upewnić się, że wszystkie wymagane urządzenia są obecne i podłączone do prądu, właściwa kątnica jest gotowa, a właściwy wiertło znajduje się wewnątrz kątnicy, aby rozpocząć leczenie.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest konieczność ucieczki z pokoju w środku leczenia, aby uzyskać instrument, którego zapomniałeś. Jeśli to pomoże, aż można zapamiętać, można utworzyć listę kontrolną wszystkich instrumentów potrzebnych do każdego leczenia i odnoszą się do niego podczas przygotowywania pokoju.

3. Zrozumienie, kiedy należy zachować ciszę

Wiedząc, kiedy jest to odpowiedni czas, aby porozmawiać i kiedy najlepiej jest pozostać cicho jest jednym z najważniejszych umiejętności niesamowite asystent dentystyczny. Jasna komunikacja jest niezbędna, więc wszyscy są na tej samej stronie podczas zabiegów i jeśli trochę czatu może również pomóc pacjentowi czuć się bardziej zrelaksowany. Ale wiedząc, kiedy dentysta wymaga ich pełnej koncentracji, lub trzeba słuchać dla niektórych skomplikowanych instrukcji nadchodzących drogę wkrótce jest również kluczowe.

W przeciwieństwie do niektórych umiejętności na tej liście, które można rozwijać na własną rękę, w swoim czasie, ta umiejętność jest tylko naprawdę rozwinięta w pracy, gdy pracujesz z dentystą i pacjentów.

4. Bądź graczem zespołowym

Kiedy członek personelu choruje, idzie na urlop lub ma awaryjne rodziny, właściciel praktyki ma dwa wyjścia: dostać pozostały personel do pitch w i podjąć luzu lub zatrudnić tymczasowy personel dentystyczny, aby pomóc wypełnić. Jako asystent dentystyczny , możesz zostać poproszony , aby zrobić wszystko od podstawowych admin zwykle wykonywane przez recepcjonistę dentystycznego lub proste czyszczenie zębów zwykle wykonywane przez higienistkę stomatologiczną . Zawsze należy mieć proaktywną postawę i być gotowym do pomocy, gdy tylko zostaniesz o to poproszony.

Warto przejść dodatkową milę i dowiedzieć się, jak działa oprogramowanie stomatologiczne na wszelki wypadek, jeśli zostaniesz poproszony o zebranie należnych płatności, zaplanowanie wizyty lub wprowadzenie danych pacjenta o jego dotychczasowym leczeniu. Mądrze jest również dowiedzieć się, jak wykonać niektóre z prostych zabiegów stomatologicznych na wypadek, gdybyś został poproszony o ich wykonanie podczas czyjejś nieobecności.

Choć ważne jest, aby być graczem zespołowym, ważne jest również, aby znać swoje ograniczenia. Nigdy nie próbuj wykonywać zadania, jeśli nie czujesz się do tego wykwalifikowany.

5. Staraj się uczyć więcej

Narzędzia i techniki stosowane w stomatologii stale się rozwijają. Aby być na bieżąco i zapewnić pacjentom najlepsze możliwe leczenie, cały personel stomatologiczny powinien stale rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę.

Większość stomatologów regularnie uczęszcza na kursy dotyczące najnowszych postępów w stomatologii i ulepszonych sposobów zarządzania praktyką. Potrzebują zapalonych asystentek stomatologicznych, które przyjmą nowe zmiany i pomysły na pokład i będą z nimi współpracować. Asystentka stomatologiczna, która nie ogarnia zmian, może wkrótce zostać bez pracy.

Autor