3 rzeczy dla każdego dentysty geeka

Większość stomatologów to znani miłośnicy gadżetów. Każda skomplikowana procedura ma wiele opcji, a to stanowi podatny grunt dla wynalazców. Istnieje co najmniej 8 różnych metod uzyskiwania doskonałego kontaktu w kompozycie bezpośrednim klasy 2, 4 elektroniczne lokalizatory wierzchołków do określania długości roboczej w endodoncji i kilkanaście laserów do tkanek miękkich. Zamiast zanudzać Was klinicznymi gadżetami, podzielę się krótką listą przedmiotów przydatnych w codziennym życiu.

  • Smartfon -ten wydaje się oczywisty dla większości, ale wciąż jest wielu dentystów, którzy wolą prostotę działania telefonu komórkowego z klapką. W 2011 roku smartfon oznacza tak naprawdę mały komputer, który może wykonywać połączenia telefoniczne. Dominujące platformy to Apple i Android. iPhone wydaje się być szczególnie obfite w kręgach stomatologicznych, ale istnieje wiele tam (ja włączając), które nadal posiadają BlackBerry. Byłem lojalny wobec marki BlackBerry przez dekadę, ale romans jest skończony. Grzywny ludzie w RIM spoczął na laurach i pozwolił upstart Android OS (od Google) i iPhone fanatyków ukraść cenny udział w rynku. W świecie aplikacji i zwiększony dostęp do interentu, należy posiadać iPhone lub Android oparte urządzenie w mojej opinii. Mój kontrakt BlackBerry jest w górę w marcu.

stomatolog

  • Remote Access-Proszę wybaczyć wtargnięcie do naszego gadżet-fest, ale aby cieszyć się życiem poza biurem, trzeba połączyć się zdalnie, gdy pacjent dzwoni po godzinach. Kilka opcji, które są w zasadzie darmowe i dość łatwe do skonfigurowania przez każdego specjalistę IT: Terminal Services, który jest wbudowany w system Windows oraz RealVNC. Programy te pozwalają zobaczyć pulpit biurowy z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Po stronie smartfonów, wiele firm produkujących oprogramowanie do zarządzania praktyką opracowało własne metody bezpośredniego dostępu do oprogramowania. Ja jestem użytkownikiem Dentrixa, więc jest to jedyny program, który mogę omówić. Program Dentrix Mobile daje dostęp do potrzebnych informacji, ale jest daleki od doskonałości. Interfejs może być niezgrabny, a każdy bit informacji nie jest jeszcze widoczny.

 

  • Komputer typu tablet-W tej chwili jedynym prawdziwym urządzeniem w mieście jest iPad. Dostałem go w lecie jako część zakupu sprzętu, którego dokonałem za pośrednictwem Henry Schein. Kiedy iPad został wydany, pomyślałem: "iPhone, który nie wykonuje połączeń, dlaczego?". Teraz, gdy posiadam jednego z nich, jestem przekonany. Komputer typu tablet oferuje podstawowe funkcje, których potrzebujesz w laptopie, przy zachowaniu ułamka jego wagi i objętości. Mogę siedzieć na kanapie w domu i przeglądać pocztę elektroniczną, surfować po sieci lub czytać książkę. Większość dentystów już wie, że pierwszy produkt będzie blady w porównaniu z kolejnymi. Tablety nie są inne. Jeśli jesteś na uboczu, poczekaj do końca 2011 roku, aby dokonać zakupu, jak nie będzie iPad 2 (co najmniej) i mnóstwo Android oparte tablety do wyboru.

Chcę, aby to było szybkie czytanie, więc zatrzymuję się na 3 pozycjach. Zapraszam do dzielenia się swoimi ulubionymi zabawkami technicznymi w sekcji komentarzy.

Autor