Wykorzystanie wyrwanych zębów w szkołach stomatologicznych

Nie jestem pewien, jak daleko wstecz sięga ta praktyka, ale obecnie większość szkół stomatologicznych wymaga od studentów dostarczenia słoika z usuniętymi zębami, gdy przyjeżdżają na pierwszy rok. Zęby te są wykorzystywane na kursach anatomii stomatologicznej, a nawet montowane w zmodyfikowanych typodontach do ćwiczeń przedklinicznych.

Ważnym zastosowaniem dla tych wydobytych zębów jest demonstracja umiejętności klinicznych dla niektórych regionalnych egzaminów licencyjnych. Chodzi o to, że nie ma prawdziwego kierunku, jak masz zdobyć te zęby. Większość studentów poprosi praktykującego dentystę o ekstrahowane zęby, a ty naprawdę trafisz w dziesiątkę, jeśli uda ci się znaleźć hojnego chirurga jamy ustnej.

Jeden wielki problem, jednak, jest to, że chyba że te zęby są właściwie zdezynfekowane, są one uważane za biohazard. Ponadto, te ekstrahowane zęby są zazwyczaj dość próchnicze i zmienione; nie są idealne do ich zamierzonego celu.

zęby

Najwyraźniej ktoś zdecydował, że mogą czerpać zyski z tej sytuacji, a ja właśnie natknąłem się na stronie internetowej, która rzeczywiście sprzedaje doskonale uformowane, non-carious zęby różnych typów w partii pięćdziesiąt. Te zęby zostały całkowicie oczyszczone i są biohazard-free. Być może warto, by przyszła klasa rozważyła zamówienie takiej partii.

Jednakże, podczas gdy jest jasne, jak chirurgów jamy ustnej kończy się z tak wielu ludzkich zębów, zastanawiam się, jak ta strona znajduje wystarczająco dużo dziewiczych zębów do sprzedaży w dużych partiach, jak to. Jest to nieco niepokojące, gdy myślisz o tym, jak niewiele dziewiczych zębów naprawdę muszą być ekstrahowane!

 

Autor